Finał dolnośląskiego Pucharu Tymbark w Dzierżoniowie! Młode talenty na boiskach

25, maj, 2026

Podziel się treścią:

W dniach 22 i 23 maja Dzierżoniów stał się dolnośląską stolicą dziecięcego futbolu. Na tutejszych obiektach sportowych rozegrano finały wojewódzkie prestiżowego turnieju Puchar Tymbark. Przez dwa dni setki młodych zawodników z całego Dolnego Śląska rywalizowały w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 oraz U-12. Turniej przyniósł mnóstwo emocji i pięknych bramek.

W najmłodszej kategorii (U-8) dziewcząt triumfował zespół ZSP 21 Wrocław, wyprzedzając Nadbaryckie Błyskawice (SP Sułów) i Wilczki (ZSP Mirków). Najlepszą zawodniczką została Natalia Habaj. Wśród chłopców U-8 najlepsi okazali się gracze drużyny Orły Kopernika (SP Męcinka), drudzy byli Chłopaki z Dwójki (SP 2 Milicz), a podium zamknęła SP Kiełczów. Statuetkę dla najlepszego zawodnika odebrał Karol Plecety.

Zacięta walka towarzyszyła rozgrywkom kategorii U-10. W rywalizacji dziewcząt złote medale wywalczyły reprezentantki LKS Dragon Miszkowice (SP Miszkowice), pokonując Watahę (SP Wilczyce) oraz SP Dobroszyce. Najlepszą strzelczynią została Aleksandra Hartfelder. Wśród chłopców U-10 złote medale zdobyła drużyna SP 3 Oborniki Śląskie, która wyprzedziła Orły Podgórzyn oraz SMS Wrocław. Tytuł najlepszego strzelca wywalczył Jakub Hliwa.

W grupie U-12 dziewcząt turniej zdominowały „Marianki” (SP 1 Góra). Zespół ten zgarnął też nagrody indywidualne – Marcelina Majewska była najlepszą bramkarką, a Wiktoria Rybczyńska najlepszą zawodniczką. Drugie miejsce zajął SMS Wrocław, trzecia była ekipa SP Kiełczów. W kategorii U-12 chłopców bezkonkurencyjna okazała się SP 6 Wrocław, wyprzedzając w turnieju SP 4 Chojnów i SP Żmigród. Najlepszym graczem wybrano Mateusza Staniszewskiego ze Szkoły Podstawowej nr 6 we Wrocławiu.

Najlepsze w dolnośląskich eliminacjach zespoły staną do rywalizacji w edycji ogólnopolskiej. Decydujące fazy turnieju Pucharu Tymbark rozgrywane są na PGE Narodowym przed finałem Pucharu Polski.

Nawiguj po stronie

Wiadomości:

JAXAN Dolnośląski Puchar Polski w rękach Górnika Polkowice

JAXAN Dolnośląski Puchar Polski w rękach Górnika Polkowice

Faworyci sięgnęli po najważniejsze piłkarskie trofeum na Dolnym Śląsku. Górnik Polkowice zaprezentował wyższą kulturę gry i pewnie pokonał Lechię Dzierżoniów w finale regionalnego Pucharu Polski. Dzięki temu ekipa czarno-zielonych będzie reprezentować województwo w przyszłym sezonie na szczeblu centralnym.

Finał Dolnośląskiego Pucharu Polski już w środę, 27 maja!

Finał Dolnośląskiego Pucharu Polski już w środę, 27 maja!

Już w najbliższą środę, 27 maja o godz. 17:00, na nowoczesnym Stadionie Miejskim w Bolesławcu zostanie rozegrany finał JAXAN Dolnośląskiego Pucharu Polski. W ceramicznej stolicy Polski do boju o najważniejsze trofeum piłkarskie w regionie staną Lechia Dzierżoniów i Górnik Polkowice.

Podziel się treścią:

Więcej wiadomości:

JAXAN Dolnośląski Puchar Polski w rękach Górnika Polkowice

JAXAN Dolnośląski Puchar Polski w rękach Górnika Polkowice

Faworyci sięgnęli po najważniejsze piłkarskie trofeum na Dolnym Śląsku. Górnik Polkowice zaprezentował wyższą kulturę gry i pewnie pokonał Lechię Dzierżoniów w finale regionalnego Pucharu Polski. Dzięki temu ekipa czarno-zielonych będzie reprezentować województwo w przyszłym sezonie na szczeblu centralnym.

Partnerzy Główni DZPN